Praktyka uważności. Ośmiotygodniowy program ćwiczeń pozwalający uwolnić się od depresji i napięcia emocjonalnego. Z płytą CD

John D. Teasdale, Mark Williams, Zindel V. Segal

Praktyka uważności. Ośmiotygodniowy program ćwiczeń pozwalający uwolnić się od depresji i napięcia emocjonalnego. Z płytą CD

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Liczba stron: 240
Wymiary: 21 x 29.7 cm
Seria: Psychiatria i psychoterapia
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-233-4039-3
Nr katalogowy: 1560126

Czas dostawy: produkt chwilowo niedostępny

Nasza cena: 46,80 złPoleć znajomym:

Opis: Praktyka uważności. Ośmiotygodniowy program ćwiczeń pozwalający uwolnić się od depresji i napięcia emocjonalnego. Z płytą CD

Terapia poznawcza oparta na uważności to efektywny sposób na poprawę stanu zdrowia psychicznego i uwolnienie się od depresji. Jej skuteczność została potwierdzona za pomocą prób klinicznych przeprowadzanych na całym świecie.
Przedstawiony w książce program składa się z ośmiu tygodni. Autorzy proponują konkretne ćwiczenia rozwijania uważności na każdy z nich. Praktyki te, wzbogacone o przemyślenia i wątpliwości, narzędzia pozwalające na śledzenie swoich postępów oraz pomocne komentarze, prowadzą krok po kroku do zmiany. Instrukcje do ćwiczeń uważności zostały zawarte na płycie dołączonej do publikacji.
Czy można wyobrazić sobie coś wspanialszego? Dzięki przystępnej formie każdy może skorzystać z tego, opartego na badaniach naukowych, sposobu leczenia depresji.
Prof. Marsha M. Linehan, ABPP, Uniwersytet Waszyngtoński
Autorzy przedstawiają nam praktyczny podręcznik, który uczy jak zrozumieć i wzmocnić umysł. Pomoże on uwolnić się od depresji i lęku, poprawić stan zdrowia i sposób funkcjonowania w świecie.
Dr n. med. Daniel J. Siegel, autor Mindsight
Łatwy do zrealizowania program, który uczy nas trenować nasze umysły tak, by nie popadały w powtarzające się schematy i odnalazły spokój.
Prof. Paul Gilbert, Uniwersytet w Derby, Wielka Brytania

Dr John Teasdale zajmował stanowisko Special Scientific Appointment w brytyjskiej radzie badań medycznych Medical Research Council w oddziale nauk o mózgu i poznawaniu w Cambridge. Po odejściu na emeryturę zaczął nauczać medytacji Vipassana.
Dr Mark Williams jest profesorem psychologii klinicznej, stypendystą prestiżowej organizacji zrzeszającej naukowców Wellcome Principal Research Fellow na Uniwersytecie Oksfordzkim. Pełni także funkcję prezesa Oksfordzkiego Centrum Uważności.
Dr Zindel Segal jest posiadaczem zaszczytnego tytułu profesorskiego Distinguished Professor of Psychology nadawanego przez University of Toronto-Scarborough. Pełni także funkcję Starszego Naukowca w instytucie badawczym Campbell Family Research Institute w centrum leczenia uzależnień i zdrowia psychicznego Centre for Addiction and Mental Health.Spis treści: Praktyka uważności. Ośmiotygodniowy program ćwiczeń pozwalający uwolnić się od depresji i napięcia emocjonalnego. Z płytą CD

Przedmowa 7
Podziękowania 9
Od autorów 11
CZĘŚĆ I. PODSTAWY
Rozdział 1. Witaj 15
Rozdział 2. Depresja, smutek i napięcie emocjonalne: Dlaczego w nich tkwimy? 22
Rozdział 3. Działanie, bycie i uważność 32
Rozdział 4. Przygotowanie 43
CZĘŚĆ II. PROGRAM TERAPII POZNAWCZEJ OPARTEJ NA UWAŻNOŚCI (MBCT)
Rozdział 5. Tydzień 1: Wyłączanie automatycznego pilota 53
Rozdział 6. Tydzień 2: Inne źródło wiedzy 72
Rozdział 7. Tydzień 3: Zamieszkaj w teraźniejszości: Składanie rozproszonego umysłu 95
Rozdział 8. Tydzień 4: Rozpoznawanie awersji 119
Rozdział 9. Tydzień 5: Niech wszystko toczy się własnym rytmem 142
Rozdział 10. Tydzień 6: Postrzeganie myśli jako myśli 160
Rozdział 11. Tydzień 7: Życzliwość w praktyce 182
Rozdział 12. Tydzień 8: I co teraz? 208
Materiały dodatkowe 223
Przypisy 226
Indeks 233
O autorach 237
Spis plików audio 238

Zobacz także: